Zabava

ZADARANI I GOSTI PLESALI S ROBOTOM

VIDEO: Flashmobom na Narodnom trgu najavljen ovogodišnji KvART 19

Ovogodišnji KvART 19 započinje u petak 14. lipnja, kada će se postaviti izložba Nikad više, predstava Drame plus "Životinjska farma", koncert grupe Svemirko uz DJ after party

Flashmobom na Narodnom trgu danas je najavljen KvART 19, festival koji će od od 14. do 22. lipnja u prostoru nekadašnje vojarne Stjepana Radića i na Bilom brigu u centar zbivanja staviti stvaranje kao pokretačku snagu razvoja svakog pojedinca i društva.


View on YouTube

Umjesto očekivane govorancije na pripremljenom štandu, novinare i posjetitelje iznenadio je postupni ulazak plesača na trg, koji su prvo zaplesali na "Bass Wionderland", a potom zajedno s maskotom robota, kao simbola stvaranja korištenjem modernih tehnologija,na Kraftwerkov hit "We are the robots". Atmosfera je brzo ponijela prolaznike, studente iz Tanzanije, goste s Dalekog Istoka...

Ovogodišnji KvART 19 započinje u petak 14. lipnja, kada će se postaviti izložba Nikad više, predstava Drame plus "Životinjska farma", koncert grupe Svemirko uz DJ after party. Radionice u kvartovskom FabLabu počinju već u subotu. Uskoro detaljni program...

 

PROGRAM

PETAK 14.06.

I nema odrastanja! Nikad više!
(izložba)
Tvornica mašte - Blind artist (Marin Franić)/KVART

20.00 - 21.30
Životinjska farma Premijera predstave
Drama+
SKATEPARK

22.00 - 23.00
Koncert: Svemirko
DNEVNI BORAVAK

23.00 - 02.00
After DJ party
DNEVNI BORAVAK

SUBOTA 15.06.


I nema odrastanja! Nikad više!
(izložba)
Tvornica mašte - Blind artist (Marin
Franić)/KVART

10.00 - 13.00
Kvartovski FabLab!
Mala meteorološka radionica/Kriptografija Recikliranje plastike i proizvodnja bioplastike/ Izrada vlastitu torbicu/ Nacrtaj 3D Sv. Donat - igra sa 3D olovkama/Digitalna proizvodnja Uvod u dizajn promišljanje/Biosignali/Papirnatistrujni krugovi/Brushbot radionica/Radionica konstrukcije od slamki ili spegati radionica
Udruge FabLab & STEAM Hrvatska
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00
Robotika i Arduino igrice feat. Anto
Marjanović
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00
Mladi tehničari
Set radionica: Držač za mobitel/Magnetići ili privjesak za ključeve/Elektronika - Sova/ Paper makers(radionica od papira)/Darovna kutijica/ Kocka u boji/ Društvo pedagoga tehničke kulture Zadar i učenici OŠ zadarske županije
Izložba učeničkih radova
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00 Generator:
Makers/GKZD
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 18.00
Likovna kolonija
HDLU
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00 i 17.00 - 19.00
Art/Market radionice /HDLU
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00
Ukrasimo stolice! (radionica)/Škola primijenjene umjetnosti i dizajna (Martina Beneta)
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00
Obnovljivi izvori energije (OIE) radionica
Strukovna škola Vice Vlatkovića
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00
Zdravo, a slatko! (radionica izrade zdravih slatkiša)
PPVŠ Stanka Ožanića Zadar
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 12.00
Mali znanstvenici
Centar izvrsnosti za fiziku Grada Zadra i GKZD
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 11.00
Punch&Judy (lutkarska predstava)
Kazalište lutaka Zadar
DNEVNI BORAVAK

10.00 - 22.00
Skochy Jam Parkour
Zajednica parkour udruga
KVART, VIŠNJIK, GRAD

17.00 - 20.00
Zvukovi Kvarta (glazbena radionica)/SKATEPARK

19.00 - 20.00
Acro yoga Circo art
DNEVNI BORAVAK

19.00 - 20.00
Blackout poezija (književna radionica)
Udruga Zapis
DNEVNI BORAVAK

19.00 - 20.00
Društvene igre
Zeleni plamen DNEVNI BORAVAK

18.00 - 19.00
Kyudo streličarstvo
Kyudo klub Yumi
ŽUTINEL

19.00 - 21.00
Kvartovski FabLab!/Udruge FabLab & STEAM Hrvatska
DNEVNI BORAVAK

21.00 - 22.00
Mi djeca s kolodvora ZOO (predstava za djecu i mlade)
Udruga Igrajmo se
ŽUTINEL

22.00 - 23.30
Koncert: J.R. August
DNEVNI BORAVAK

23.30 - 02.00
After DJ party
DNEVNI BORAVAK

NEDJELJA 16.06.
10.00 - 12.00
Licem (u)lice
(radionica fotografije)
Aleksandar Bonačić
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 18.00
Likovna kolonija
HDLU
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00 i 17.00 - 19.00
Art/Market radionice/HDLU
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00
Ukrasimo stolice! (radionica)
Škola primijenjene umjetnosti i dizajna
(Martina Beneta)
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00
Dron istraživači
Osnovna škola Bartul Kašić i Osnovna
škola Šime Budinić KVART
10.00 - 12.00
Kvartovski FabLab!/Udruge FabLab &
STEAM Hrvatska
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00
Izrada aviona (radionica)/Aeroklub
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 22.00
Skochy Jam (Parkour)
Zajednica parkour udruga
KVART, VIŠNJIK, GRAD
10.00 - 12.00
Kvartovski turnir u šahu za djecu
Udruga Casper
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 11.00
Ljetni plesni kolaž (plesni nastup)
Budilica poduke
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 20.00
Zvukovi Kvarta
(glazbena radionica)
Nela Brown
SKATEPARK
20.00 - 21.30
Karakaš u Kvartu: između
sjene i magle, tišine i zvuka
Udruga Zapis
DNEVNI BORAVAK
22.00 - 23.30
Koncert: Jazz orkestar HRT-a
i Darko Rundek
ŽUTINEL

PONEDJELJAK
17.06.
10.00 - 18.00
Likovna kolonija
HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 19.00
Art/Market (radionica)
HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 20.00
VR Challenge
- Prezentacija radova
VR LABoratorij za mlade
MMD GKZD
DVORIŠTE KAFIĆA
19.00 - 21.00
VR Challenge Day
- Panel
VR LABoratorij za mlade
MMD GKZD
DVORIŠTE KAFIĆA
17.00 - 19.00
Breakdance (radionica)
Rusi Yosifov, Phat Phillie
Koolade, Ante Dujić
SKATEPARK
19.00 - 21.00
Hip-Hop-Hooray (radionica)
Phat Phillie
SKATEPARK
18.00 - 20.00
Making movies
(filmska radionica)
Djeca susreću umjetnost
KVART
20.00 - 20.45
KvartArtKolaž
(plesni performans)
Zadarski plesni ansambl
DNEVNI BORAVAK
21.30 - 00.00
Filmska večer
Kratkometražni film:
Pužić slikar
(r. Manuela Vladić-Maštruko)
Dugometražni film:
Free Solo
(r. Jimmy Chin, Elizabeth
Chai Vasarhelyi)
CNK
DNEVNI BORAVAK

UTORAK 18.06.
10.00 - 18.00
Likovna kolonija
HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 19.00
Art/Market radionice HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 19.00
Breakdance (radionica)
Rusi Yosifov, Phat Phillie
Koolade, Ante Dujić SKATEPARK
19.00 - 21.00
Hip-Hop-Hooray
(radionica)
Phat Phillie
SKATEPARK
18.00 - 20.00
Making movies
(filmska radionica)
Djeca susreću umjetnost KVART
18.00 - 21.00
Licem (u)lice
(radionica fotografije)
Aleksandar Bonačić
MULTIMEDIJALNA DVORANA GKZD
19.00 - 21.00
„Pokreni se" - Panel rasprava na
temu makerspace-a u Zadru
VR LABoratorij za mlade
DNEVNI BORAVAK
21.00 - 00.00
Filmski kviz
Andrej Fric
DNEVNI BORAVAK
22.00 - 23.30
Blackout Hip-Hop feat. Masta Ace
(NYC)
Masta Ace, Koolade, Phat Phillie, Rushin,
Rusi Yosifov, Ante Dujić
SKATEPARK

SRIJEDA 19.06.
10.00 - 18.00
Likovna kolonija
HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 19.00
Art/Market radionice HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 20.00
DJ radionica
Nina Maštruko, Jan Kinčl SKATEPARK
19.00 - 20.00
Mali kemičari
GKZD
DNEVNI BORAVAK
19.30 - 21.00
Gradionica
(prezentacija radova i proglašenje
pobjednika Društvo arhitekata Zadra)
DNEVNI BORAVAK
Filmska kritika "Gosti Mario
Županović i Ivica Perinović
Tema: Agnes Varda - predak Novog
vala"
CNK
DNEVNI BORAVAK
21.30 - 00.30
Filmska večer "Kratkometražni film:
It Is too late (r. Vladimir Miketa)
Dugometražni film: Faces places (r.
Agnès Varda, JR)
CNK
DNEVNI BORAVAK

ČETVRTAK 20.06.
10.00 - 18.00
Likovna kolonija
HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 19.00
Art/Market radionice HDLU
DNEVNI BORAVAK
17.00 - 20.00
DJ radionica
Nina Maštruko, Jan Kinčl SKATEPARK
19.00 - 20.00
Poetsko-glazbeni program
Udruga Riječi iznad
svega
DNEVNI BORAVAK
19.00 - 20.00
Večer šaha za mlade CINAZ (Patrik
Levačić) DNEVNI BORAVAK
19.30 - 21.00 PlayDay (dramska
radionica)
Luka Barešić
BACKSTAGE
19.00 - 20.00
Language café: Francuski jezik
CINAZ & Hrvatsko - francuska udruga
Zadar (Rea Lujić)
DNEVNI BORAVAK
22.00 - 23.00
Jan Kinčl & Regis Kattie +
Babilonska
SKATEPARK

PETAK 21.06.
19.30 - 21.00
PlayDay
(dramska radionica)
Luka Barešić
BACKSTAGE
17.00 - 19.00
Art/Market (radionice) HDLU
DNEVNI BORAVAK
21.00 - 22.00
Revizor (premijera
predstava)/Teatar Dragon
SKATEPARK
22.00 - 23.30
Koncert: Ljetno kino
DNEVNI BORAVAK
23.30 - 02.00
After DJ party
DNEVNI BORAVAK

SUBOTA 22.06. 10.00 - 12.00 i 17.00 - 19.00
Art/Market (radionice) HDLUD
DNEVNI BORAVAK

Robo Soccer Challenge (natjecanje
robota u nogometu)
Tehnička škola Slavonski Brod
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00
GameOn!
(predavanje i radionica o izradi
videigara)
Crucial Update Productions (Leo Tot)
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00
Izrada origamija (radionica)
Prirodoslovno-grafička škola (Vesna
Krnčević)
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00
Kako prepoznati ekološki
prihvatljiv proizvod? (radionica)
Prirodoslovno-grafička škola
(profesorica iz biologije)
DNEVNI BORAVAK
10.00 - 12.00
Vesela radionica
Udruga Pozitiva senior
DNEVNI BORAVAK
11.00 - 12.00
Potraga za blagom!
(krimi istraga)/Valentina Matešić
KVART
10.00 - 11.15
Libreto Open Class - Od nas za
vas!
Glazbena udruga Libreto
DNEVNI BORAVAK
19.00 - 22.00
Košarkaški turnir PARKING
19.00 - 20.00
Mr. Razor Barber workshop/Mr.
Razor
DNEVNI BORAVAK
20.00 - 21.00
Astro radionica Astronomsko
astronautičko društvo Zadar
KVART
19.00 - 22.00
Nebogled u nedogled
(promatranje neba kroz
dalekozor)
Astronomsko astronautičko društvo
Zadar
KVART
20.00 - 22.00
Street food fest
DNEVNI BORAVAK
22.00 - 23.30
Koncert: Jonathan
ŽUTINEL
23.30 - 02.00
After DJ party
DNEVNI BORAVAK

BILI BRIG
PETAK 21.06.
19.00
Izložba: Bili brig nekoć
Branka Mijolović, Anamarija Bilan
BETONSKI STUPOVI
20.00 - 22.00
Pub quiz, samo ne u pubu
Mare Knežević
BETONSKI STUPOVI
22.00 - 00.00
Filmska večer
Dugometražni film: Dan pod suncem
(r. Vlado Zrnić)
CNK
BETONSKI STUPOVI

SUBOTA 22.06.
10.00 - 11.00
Koliko je duga jedna priča? (lutkarska
predstava)
Kazalište lutaka Zadar
BETONSKI STUPOVI
10.00 - 12.00
Dječji buvljak
Branka Mijolović
BETONSKI STUPOVI
10.00 - 12.00
Crtanje kredama po pločniku
Peti element
BETONSKI STUPOVI
10.00 - 12.00
Oslikavanje zidova grafitima
Mislav Dević
BETONSKI STUPOVI
10.00 - 12.00
Vesela radionica
Pozitiva senior
BETONSKI STUPOVI
10.00 - 12.00
Kreativne radionice za djecu
Kreativni kutak Gea
BETONSKI STUPOVI
11.30 - 12.00
Tornadele na Bilom brigu (nastup)
Cheerleading klub Tornadele
BETONSKI STUPOVI
11.30 - 12.00
Tjelovježba u Kvartu
DŠR Relaks
NA PLATOU ISPRED OŠ + ĐIR PO KVARTU

10.00 - 12.00
Turnir u basketu
Marin Pijaca, Branka
MIjolović/JORDANOVO DVORIŠTE
11.00 - 11.30
Dječji nastup KUD-a
OŠ Zadarski otoci Anamarija Botica
BETONSKI STUPOVI
11.00 - 12.00
Novi pogled na Kvart! Pogled s
dizalice Javne vatrogasne postrojbe
Zadar
Javna vatrogasna postrojba Zadar
PROSTOR NA KRAJU ŠETNICE
ŠIBENSKA
19.00 - 20.00
Dječji buvljak
Branka Mijolović
BETONSKI STUPOVI
19.00 - 20.00
Društvene igre
Zeleni plamen
BETONSKI STUPOVI
19.00 - 20.00
Aktivnost
OŠ Zadarski otoci Anamarija Botica
BETONSKI STUPOVI
19.00 - 20.00
Sportsko natjecanje za djecu
AK Alojzije Stepinac

19.00 - 21.00
Turnir u basketu i boćama
Marin Pijaca, Branka
Mijolović/JORDANOVO DVORIŠTE I
BETONSKI STUPOVI
20.00 - 22.00
Gradelada
Marin Pijaca, Branka Mijolović
BETONSKI STUPOVI

 

PRIKAŽI KOMENTARE (0)
Komentar dodajte na Desktop verziji » DESKTOP VERZIJA