SELECT id FROM gallery_clicks WHERE datum = 1713564000 AND gallery_id = 10836File './rossmcdb/gallery_clicks.MYD' not found (Errcode: 30)INSERT INTO gallery_clicks ( `datum`, `gallery_id`, `value`, `stats` ) VALUES ( 1713564000, '10836', 1, 1 ) File './rossmcdb/gallery_clicks.MYD' not found (Errcode: 30) Zadar preživio još jednu sezonu u ABA ligi, Mavra junak derbija - Vijest - 057info - Zadar

Sport

Zadar preživio još jednu sezonu u ABA ligi, Mavra junak derbija

Zadar je sada i službeno preživio još jednu sezonu u ABA ligi, javlja Sport023.

Zadar je sada i službeno preživio još jednu sezonu u ABA ligi, javlja Sport023. Nakon pobjede u zaostaloj utakmici 12. kola u Dvorani Krešimira Ćosića protiv Cibone, momčad Veljka Mršića više ni teoretski ne može završiti na pretposljednjem mjestu, koje bi značilo dodatne kvalifikacije. A apsolutni junak ovog derbija bio je kapetan Zadra Dominik Mavra, koji je zabio 33 poena, uz pet asistencija (valorizacija 47!!!).

Završilo je 97:92 i to nakon dramatične završnice, iako su Zadrani mogli kudikamo ranije riješiti pitanje pobjednika, jer su protiv oslabljenog rivala imali velikih +16 na poluvremenu. No, Cibona se nije predavala i na krilima mladog Roka Prkačina vratila se u život. I ne samo to, nego je tri i pol minute prije kraja i vodila +4, 77:81, što znači da je u malo više od 16 minuta napravila čak 20 razlike.

No, fantastični Mavra je u završnici pogodio tri trice i još dva bacanja te odveo svoju momčad ka pobjedi. Prvu za 80:81, drugu za 86:85 i treću za 91:87. Uzvraćao je na drugoj strani jednako raspoloženi Prkačin (ukupno 38 poena) i bili su to zaista trenuci za košarkaške sladokusce. Ipak, u samoj završnici Mateo Drežnjak je, pri rezultau 93:90, promašio ključnu tricu za Cibonu, a Carter i Justice su mirne ruke s penala potvrdili pobjedu Zadra.

Mavra je susret završio sa 33 poena (6-7 trice) te po pet asistencija i skokova, Justice je pridodao 18 poena, Bursać 12, a Carter 10. Cibonu je, pak, vukao dvojac Prkačin (38 poena, trica 6-8 i 10 skokova) - Novačić (21 p).

Zadar je odigrao napadački izuzetno raspoloženo prvo poluvrijeme u kojemu je šutirao sjajnih 8-11 (73%) za tri poena, 13-21 (62%) za dva te 7-9 slobodna bacanja. Pritom je natjerao Cibonu na čak 12 izgubljenih lopti i malo pomalo gradio svoju prednost. Posebno je raspoložen bio Mavra sa 14 poena (2 trice) u tom razdoblju, a iza linije 6,75 po dvaput su pogodili i Palokaj i Justice te po jednom Bursać i Vuković. Zadrani su tako na veliki odmor otišli s dotad najvećih +16, 57:41.

Međutim, na otvaranju treće četvrtine momčad Veljka Mršića propustila je priliku zadržati ili možda i povećati tu prednost, kako bi uvela utakmicu u mirnije vode. Onuakuu su dosuđena dva brza prekršaja u napadu, a Zadar je već nakon minute i 45 sekundi iskoristio bonus. Cibona je, pak, na krilima raspoloženog Prkačina počela smanjivati prednost. Zadarski napad više nije bio ni izbliza tako tečan kao u prvom poluvremenu, a kada su se Prkačinu tricama priključili Drežnjak i Novačić, gosti su se vratili na dostižni zaostatak.

Zadarskih +8 (70:62) na ulasku u posljednju četvrtinu brzo se istopilo, jer su Prkačin i Marić pogodili nove trice i potpuno vratili Cibonu u egal, 70:69 u 32. minuti. Napad domaćih se posve ugasio, premda je Justice pogodio tricu za +5 (74:69), no gosti su bili u mnogo boljem ritmu. I opet su na krilima Prkačina (dvica pa trica) te uz pomoć Gnjidića došli do prvog vodstva još tamo od samog otvaranja, 75:76 u 35. minuti. Imali su potom i +4, ali je Zadar u već opisanoj završnici uspio preokrenuti i izboriti pobjedu.

Nakon 25 odigranih utakmica Zadar ima omjer 9-16 i posljednji ABA ligaški dvoboj sa Crvenom zvezdom može čekati u potpunom miru te se okrenuti završnici prvenstva Hrvatske, piše Sport023.