Sport

PRVA ŽNL

Zadar protiv Sabunjara stigao do osme pobjede zaredom

Nakon osam kola Zadar ima 24 osvojena boda uz gol razliku 43:4.

Nogometaši HNK Zadar zadržali su maksimalni učinak u 1. županijskoj nogometnoj ligi, ostvarivši protiv privlačkog Sabunjara uvjerljivu pobjedu 5:0. Nakon osam kola Zadar ima 24 osvojena boda uz gol razliku 43:4.

Kiša je lagano padala sve do početka utakmice, a pred samu utakmicu je i pojačala učinivši uvjete za igru otežanima. Zadar je od samog početka krenuo napadati gol gostiju imajući visok udio posjeda lopte. Planove domaćinu je nakratko poremetio Vasilj, koji je u 9. minuti isključen. U igri to nije donijelo neke veće promjene jer je Zadar nastavio napadati i preko Jerbića skoro poveo u 15. minuti, ali je Tomić obranio udarac glavom domaćeg kapetana. Dvije minute kasnije Kevrić je sjajno probio svoj lijevi bok uputivši oštar centaršut kojeg u mrežu posprema Zdrilić. Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja, a onda je na samom kraju Zdrilić postigao svoj drugi pogodak za 2:0.

U nastavku su domaćini nastavili tražiti nove prilike, a jedan prodor Zdrilića po desnoj strani nepropisno je zaustavio gostujući igrač Vrsaljko. Sudac je pokazao na bijelu točku, a Zdrilić pogodio za svoj hat trick. Gosti su jedinu pravu priliku imali u 71. minuti kad je bivši junior Zadra Gržeta tukao s vrha kaznenog prostora, Pinčić se efektno ispružio, ali lopta je otišla tik uz vratnicu. Nije utakmica mogla proći bez pogodaka Luke Begonje koji je svoj prvi današnji gol zabio u 82., a na samom kraju u 90. i drugi za konačni rezultat 5:0.

ZADAR - SABUNJAR 5:0 (2:0)
Suci: Andi Čačić, Šime Galac, Mateo Knežević. Strijelci: Luka Zdrilić 18, 45, 57, Luka Begonja 82, 90. Žuti kartoni: J. Anić (Zadar), Tomić, Lipotica, Vrsaljko, Glavan S., Škara, Škoda, Bilaver (Sabunjar). Crveni kartoni: Vasilj (Zadar).
HNK Zadar: Pinčić, Gambiraža (od 79. Šarić), Djeveljekaj (od 46. Delija), J. Anić (od 70. Mustać), Jerbić (k), Labus (od 66. F. Anić), Vasilj, Zdrilić (od 84. Erstić), Kevrić, D. Kulaš, Begonja.
NK Sabunjar: Tomić, Lipotica, Gržeta (od 82. Čvrljević), Vrsaljko, Jurac, Glavan S., Jurlina (od 46. Bilaver), Vučetić (od 86. Vučković), Čirjak (od 77. Vukšević), Škara, Škoda.