SELECT id FROM gallery_clicks WHERE datum = 1713823200 AND gallery_id = 8503File './rossmcdb/gallery_clicks.MYD' not found (Errcode: 30)INSERT INTO gallery_clicks ( `datum`, `gallery_id`, `value`, `stats` ) VALUES ( 1713823200, '8503', 1, 1 ) File './rossmcdb/gallery_clicks.MYD' not found (Errcode: 30) Zadar uz puno muke ispio Cedevitu light - Vijest - 057info - Zadar

Sport

HT PREMIJER LIGA

Zadar uz puno muke ispio Cedevitu light

Teže od očekivanja pobijedio je Zadar Cedevitu u 9. kolu HT Premijer lige, rezultatom 69:63

Teže od očekivanja pobijedio je Zadar Cedevitu u 9. kolu HT Premijer lige, rezultatom 69:63. Tri poraza u dosadašnjem tijeku sezone stavili su imperativ pred momčad Ante Nazora, no druga momčad Cedevite nije bila lagana za ispijanje. Presudila je na kraju bolja koncentracija i iskustvo Zadrovih igrača, iako se do posljednje minute igrala otvorena utakmica.

Nakon početnog vodstva preko Luke Božića goste su povukli Perković i Wideman, te im donijeli prednost 4:10. Nije nikako bio sretan trener Ante Nazor s izgledom svoje momčadi te je zamjenama pokušao odgovoriti na rezultatski zaostatak, a još više nemoć svoje momčadi. Uz dvije trice Vukovića i Bašića gosti su stignuti na 15:15, a nekoliko sekundi prije kraja prve četvrtine Špralja je polaganjem donio drugo vodstvo u utakmici (20:19). Domagoj Bošnjak ipak je presudio da ova prva mala pobjeda pripadne Cedeviti.
U drugoj četvrtini Zadar je nekoliko puta hvatao prednost, uz napomenu kako je Nazor trošio sve svoje adute, dok je trener gostiju Ivan Kapov, bez rezultatskog pritiska, više šanse davao igračima s klupe. I u takvim odnosima Cedevita je bila korak ispred Zadra te na odmor otišla s prednošću 34:37.

Dosta je loših šuteva u prvom poluvremenu upućeno iza linije za tri poena, pa Zadrani u drugom poluvremenu traže jednostavnija rješenja ispod koša. Petorka Marić, Brzoja, Božić, Vuković i Magarity ne uspijeva ipak slomiti poletnu Cedevitinu momčad, pa Nazor uvodi Littlea. Njegovim košem Zadar opet nakratko preuzima vodstvo (53:41), ali četvrtina opet završava uz prednost gostiju (53:56).

Dolazi zadnja četvrtina i svima je jasno kako će Cedevita do kraja biti tvrd orah. Božić i Little prikupili su po četiri prekršaja, udarna petorka iscrpila se provodeći većinu vremena na parketu, Planinić i Tomas nisu dobili priliku ni sekunde, a gosti ne posustaju. Brzoju i Vukovića mijenjaju Marić i Magarity, ali rezultat se i dalje vrti na izjednačenjima. Naziru se prve pukotine u igri Cedevite, čiji igrači sve češće gube loptu i završavaju napade bez upućenog šuta.

Igra se 38. minuta kada Magarity dvaput promašuje tricu pri vodstvu 63:61. Srećom, drugi put Krajina uzima napadački skok i poentira, pa Zadar vodi sa četiri poena prednosti. Božić pogađa za 67:61, a da je Bašić u sljedećem napadu pogodio tricu utakmica bi, minutu i pol prije kraja, bila zaključena. Ovako je trebalo istrpjeti još dva pogotka Bošnjaka, no s obzirom da Božić ponovno vraća na šest razlike sve je jasno.

Kao zanimljivosst na kraju činjenica da je najefikasniji igrač Zadra Domagoj Vuković postigao tek 12 poena.