Sport

LIGA PRVAKA U FUTSALU

Portugalski Sporting na Višnjiku postao prvak Europe

Sportingu je ovo drugi naslov prvaka, nakon što ga je osvojio 2019. godine, a poražena Barca morala je prepustiti svoju titulu osvojenu u prošloj sezoni.

Sporting iz Lisabona osvojio je naslov prvaka Europe u futsalu, nakon što je sinoć u dramatičnom finalu pobijedio Barcu rezultatom 4:3.

Španjolska momčad povela je već u prvoj minuti utakmice, a na poluvrijeme otišla s prednošću 2:0. Portugalci su se na odmoru oporavili od šoka i do 31. minute došli do preokreta 2:3. Nakon novog pogotka za 2:4 činilo se da je sve gotovo, no Barca smanjuje i u posljednje dvije minute nastoji odvesti utakmice u produžetke. Igrači Lisabona uspjeli su se oduprijeti napadima i na kraju slaviti rezultatom 3:4.

Nažalost, velikom spektaklu na Višnjiku zbog protuepidemijskih mjera nije mogla nazočiti publika.